Czech Hockey Challenge Cup 2012 v rukách JOKERS.

Ozajstným úspechom pre tím JOKERS U13 sa skončil Czech Hockey Challenge Cup 2012 v Prahe, keď nenašli na prestížnom, kvalitne obsadenom turnaji premožitela a zaslúžene zdvihli nad hlavu pohár pre víťaza.

Úspech sa však nerodil ľahko, prvé stretnutie bol vlastne súboj Czech select proti nášmu brankárovi Lietavovi, keď v bránke doslova čaroval. Súper nemohol dať gól a my sme s protiútokov skórovali. /6 : 1/

Vo štvrtok  nás čakal tím Hockey Talent Academy nabitý kvalitnými, šikovnými hokejistami, ale našou aktívnou obrannou hrou sme ich nepúštali do prečíslení a dvá ich góli boli len výsledkom dostrkaní puku v skrumáži pred bránkou. Podarilo sa nám však streliť kontaktný gól a v poslednej tretine vyrovnať....hralo sa kto s koho a nechýbalo veľa a mohli sme misky váh prikloniť na našu stranu. Výsledok 2:2 je však spravodlivým odzrkadlením diania na ľade.

Hvězda Praha neprišla s najlepšími dvetískami a výsledok 8:1 bol dosiahnutý "v pohode".

V piatok ráno sme nastúpili proti Elite Stars Canada, ktorí boli nielen šikovní korčuliarsky ale boli pripravení hrať fyzicky náročný hokej. Naši chlapci sa však nezľakli a umnou kombinačnou hrou slávili nakoniec úspech./3:0/

Tím Avantgard sme znova zdolali 8:1 a bolo pred nami finále....

....., ktoré nám prihralo nášho prvého súpera Czech select. už na rozcvičke bolo vidieť , že nastupuje proti nám výšková a váhová presila, chlapci však obetavým výkonom na hrane fyzických síl dotiahli zápas do predĺženia, v ktorom sa nám podarilo streliť víťazný gól a radosť nemala konca.

Brankár Patrik Lietava zaslúžene získal cenu pre najlepšieho brankára turnaja.